O nas

O nas

Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych

Jesteśmy stowarzyszeniem zrzeszającym najmniejszych producentów piwa w Polsce. W znakomitej większości stanowimy firmy rodzinne lub spółki piwnych zapaleńców, którzy swoje hobby – piwowarstwo domowe – postanowili przenieść na profesjonalny poziom.

Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych powołaliśmy do życia w styczniu 2018 roku. Obecnie zrzeszamy 29 małych browarów, które wolumenowo stanowią około 50 procentowy udział w produkcji piwa rzemieślniczego w Polsce.

Głównymi celami działalności Stowarzyszenia są reprezentowanie interesów najmniejszych browarów w Polsce, prowadzenie działalności promocyjnej na rzecz członków, popularyzacja piwa rzemieślniczego oraz działanie na rzecz rozwiązań prawnych ułatwiających funkcjonowanie istniejącym oraz powstawanie nowych browarów. Zależy nam na tym, by segment polskiego piwowarstwa rzemieślniczego rozwijał się dynamicznie więc dbamy o piwną edukację miłośników piwa, jednocześnie promując odpowiedzialne spożywanie alkoholu.

Działamy ramię w ramię na polu promocji piwa jako szerszej kategorii napojów alkoholowych z dwoma pozostałymi stowarzyszeniami reprezentującymi browary regionalne oraz browary koncernowe. Jednocześnie jednak mocno podkreślamy swą odrębność, ponieważ piwo rzemieślnicze/kraftowe to nie to samo, co piwo z wielkiego koncernu czy dużego browaru regionalnego. Zaproponowaliśmy definicję browaru rzemieślniczego/kraftowego właśnie po to, by pokazać czym się odróżniamy.

Współpracujemy z podmiotami zagranicznymi, które jak my reprezentują najmniejsze browary ze swoich krajów. Dbamy o promocję polskich piw rzemieślniczych na rynkach zagranicznych.

Wreszcie – jesteśmy forum integracji małych polskich browarów kraftowych i tworzymy dla nich wewnętrzną bazę wiedzy i dobrych praktyk. Wierzymy, że dzieląc się między sobą doświadczeniem stajemy się coraz lepsi w tym co robimy – warzeniu nietuzinkowych piw rzemieślniczych.

Napisz do nas

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych
ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
KRS: 0000729548 | NIP: 5272850353

Znajdź nas w social media:


Zarząd PSBR

Marek Kamiński
Prezes Zarządu PSBR

Piotr Sosin
Wiceprezes Zarządu PSBR

Ziemowit Fałat
Członek Zarządu PSBR

Grzegorz Ziemian
Członek Zarządu PSBR